Sertleşmeye Faydalı İlaçlar
Sertleşmeyi Sağlayan Bitkiler
25 Şubat 2017
İbrahim Saraçoğlu İktidarsızlık İçin Keçiboynuzu Harnup Kürü
25 Şubat 2017

İktidarsızlık İlaçları

Sertleşmeye Faydalı İlaçlar

Sertleşmeye Faydalı İlaçlar

Uzman Desteği Alın

İktidarsızlık İlaçları

İktidarsızlık İlaçları, iktidarsızlık bitkisel tedavi, erkeklerde iktidarsızlık nasıl giderilir.İktidarsızlık İlaçları hakkında makale.

iktidarsızlık ilaçları hakkıdan yazılmış bilgi amaçlı makale. Bu makale bilgi amaçlı yazılmıştır. Detaylı bilgi için Uzman bir hekime danışmanız faydalı olacaktır.

Kısaca iktidarsızlık hakkında bilgi verelim.

İktidarsızlık Nedir ?

Erkeklerde iktidarsızlık problemi, sertleşememe, sertliği sürdürememe adları ile anılmaktadır. Cinsel aktivite sırasında penisin yeterli sertliğe ulaşamaması veya sertleşmenin yeterince sürdürülememesi durumudur. Bu durum şiddetli ise erkeklerde cinsel ilişkiye girememe problemine de neden olabilir.

İktidarsız problemi halk arasında “sertleşmeme” olarak adlandırılır. Problemin bir sertleşme sorunu olarak kabul edilebilmesi için en az 6 ay süreyle mevcut olması gerekmektedir. Sorun bazen cinsel ilişki sırasında, bazen de masturbasyon aktiviteleri sırasında ortaya çıkmaktadır.

Erkeklerdeki iktidarsızlık sorunu; ilişki sırasında penisin hiç sertleşmemesi, yeterli sertliğe ulaşamaması veya vajina içindeyken erkenden sönmesi şeklinde görülmektedir.

Yaş faktörü, sertleşme problemi yaşayanlarda (erektil disfonksiyonda) önemli bir yer tutmaktadır. 40 yaş üstü erkeklerde görülme sıklığı artmaktadır.

Ereksiyon, yani sertleşme, sağlıklı bir penis ve sinir sisteminin doğal bir refleksidir. Penisin anatomik yapısında veya sinir sisteminde yaşanan herhangi bir aksaklıkta bu refleks zarar görebilmektedir.

İktidarsızlık İlaçları Nedir ?

İktidarsızlık ilaçları iki bölümde incelenir. Bunlar kimyasal iktidarsızlık ilaçları ve bitkisel iktidarsızlık ilaçları.

Kimyasal İktidarsızlık İlaçları

Erkeklerdeki sertleşme sorunlarının (erektil disfonksiyon, iktidarsızlık) tedavisi için günümüzde bazı ilaçlar da kullanılmaktadır. Bu ilaçlar genelde 5 PDE inhibitörleri grubu ilaçlardır. PDE5i olarak da anılan bu ilaçlar ( Sildenafil-Viagra, Tadalafil-Cialis, Vardenafil-Levitra ve benzeri). Penis damarlarını genişleterek damarların açılmasını ve kan ile dolmasını sağlamaktadır. Genişleyen damarların kan ile dolması neticesi sertleşme sağlanmaktadır. Bu ilaçlar doktor gözetiminde kullanılır. Tedavi özellikleri yoktur. Anlık olarak etki etmektedirler.

Aynı zamanda yan etkileride yoğundur. Çoğu kişi tarafından yan etkileri bilinmektedir.

Bitkisel İktidarsızlık İlaçları

Bu ilaçlar anlık etkilerinin yanı sıra tedavi edici özelliğede sahiptir. Önemli olan iyi bitkilerden yapılmasıdır. Bu bitkiler uzman kişiler tarafından hazırlanmalıdır. İşte bitkisel ilaçların içeriğindeki en önemli bitkiler.

Çakşır

Çakşır, içerisinde bulundurduğu etkili afrodizyak sayesinde cinsel gücü ve isteği arttırmaktadır. Bu nedenle cinsel isteksizlik şikayeti olanlar bu bitki sayesinde tedavi olabilir. (kaynak : bitkirehberi net)

Ginseng

Ginseng, özellikle sporcular için fiziksel ve mental (zihinsel) dayanıklılığı artırır, enerji düzeylerini yükseltir, atletik performansı arttırır.Ginseng antioksidan bir bitkidir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.Ginsengin faydaları arasında kolesterol düşürücü özelliğini de saymak gerekir.Ginseng cinsel gücü arttırır. (kaynak : koreginsengi com)

Keçiboynuzu

Keçiboynuzu, genel anlamda inanılmaz bir enerji deposudur. Cinsel gücü ve isteği arttırıcı özelliği vardır. Bunun yanında iktidarsızlığa karşı etkili olduğunu söyleyen ve sürekli tüketilmesini öneren uzmanlar vardır. Sperm azlığına karşı çok etkili olduğu söylenmektedir. (kaynak : faydalarizararlari com)

Pırasa Tohumu

Pırasa tohumu, eskiden beri pırasa tohumlarından hazırlanan macunlar cinsel gücü arttırmak için kullanılırdı. (kaynak : saglikbilimi com)

Aspir

Aspir, kolesterolü ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. Aspir ayrıca, bağışıklık sistemini güçlendirir. (kaynak : tr mydearbody com)

Isırgan Tohumu

Isırgan tohumu, vücudun direncini artırmada ve bedeni güçlendirmede de fayda sağlamaktadır. Isırgan tohumunun cinsel gücü artırıcı etkisi de bulunmaktadır. (kaynak : isirganotu gen tr)

Ginkgo Biloba

Ginkgo biloba, kılcal damarların sağlığını koruyarak, kalp sağlığına dolaylı olarak faydalı olur. (kaynak : faydalarizararlari com)

İktidarsızlık İlaçları hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. İktidarsızlık İlaçları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.