sertleşme-için-iyi-gelen-bitkiler
Sertleşme için İyi Gelen Bitkiler
4 Mayıs 2017
sertlesmeyi-saglayan-bitkisel-ilaclar
Sertleşmeye İyi Gelen Bitkiler Nelerdir
14 Haziran 2017

Sertleşmeyi Artıran Bitkiler

Sertleşmeye Faydalı İlaçlar

Sertleşmeye Faydalı İlaçlar

Uzman Desteği Alın

Sertleşmeyi Artıran Bitkiler

Sertleşmeyi artıran bitkiler, sertleşmeye iyi gelen bitkiler, sertleşmeye evde çözüm. Sertleşmeyi artıran bitkiler hakkında yazılmış makale.

Sertleşmeyi artıran bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Sertleşmeyi artıran bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Sertleşmeyi artıran bitkiler konusundan önce sertleşme sorunu hakkında kısaca bilgi verelim.

Sertleşme Sorunu Nedir

Erkeklerde sertleşme problemi, sertleşememe, sertliği sürdürememe adları ile anılmaktadır. Cinsel aktivite sırasında penisin yeterli sertliğe ulaşamaması veya sertleşmenin yeterince sürdürülememesi durumudur. Bu durum şiddetli ise erkeklerde cinsel ilişkiye girememe problemine de neden olabilir.

İktidarsız problemi halk arasında “sertleşmeme” olarak adlandırılır. Problemin bir sertleşme sorunu olarak kabul edilebilmesi için en az 6 ay süreyle mevcut olması gerekmektedir. Sorun bazen cinsel ilişki sırasında, bazen de masturbasyon aktiviteleri sırasında ortaya çıkmaktadır.

Erkeklerdeki iktidarsızlık sorunu; ilişki sırasında penisin hiç sertleşmemesi, yeterli sertliğe ulaşamaması veya vajina içindeyken erkenden sönmesi şeklinde görülmektedir.

Yaş faktörü, sertleşme problemi yaşayanlarda (erektil disfonksiyonda) önemli bir yer tutmaktadır. 40 yaş üstü erkeklerde görülme sıklığı artmaktadır.

Ereksiyon, yani sertleşme, sağlıklı bir penis ve sinir sisteminin doğal bir refleksidir. Penisin anatomik yapısında veya sinir sisteminde yaşanan herhangi bir aksaklıkta bu refleks zarar görebilmektedir.

Sertleşmeyi Artıran ve Tedavi Eden Bitkiler

Ginkgo Biloba

Ginkgo biloba, kılcal damarların sağlığını koruyarak, kalp sağlığına dolaylı olarak faydalı olur. (kaynak : faydalarizararlari com)

Çakşır

Çakşır, içerisinde bulundurduğu etkili afrodizyak sayesinde cinsel gücü ve isteği arttırmaktadır. Bu nedenle cinsel isteksizlik şikayeti olanlar bu bitki sayesinde tedavi olabilir. (kaynak : bitkirehberi net)

Ginseng

Ginseng, özellikle sporcular için fiziksel ve mental (zihinsel) dayanıklılığı artırır, enerji düzeylerini yükseltir, atletik performansı arttırır.Ginseng antioksidan bir bitkidir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.Ginsengin faydaları arasında kolesterol düşürücü özelliğini de saymak gerekir.Ginseng cinsel gücü arttırır. (kaynak : koreginsengi com)

Isırgan Tohumu

Isırgan tohumu, vücudun direncini artırmada ve bedeni güçlendirmede de fayda sağlamaktadır. Isırgan tohumunun cinsel gücü artırıcı etkisi de bulunmaktadır. (kaynak : isirganotu gen tr)

Pırasa Tohumu

Pırasa tohumu, eskiden beri pırasa tohumlarından hazırlanan macunlar cinsel gücü arttırmak için kullanılırdı. (kaynak : saglikbilimi com)

Aspir

Aspir, kolesterolü ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. Aspir ayrıca, bağışıklık sistemini güçlendirir. (kaynak : tr mydearbody com)

Keçiboynuzu

Keçiboynuzu, genel anlamda inanılmaz bir enerji deposudur. Cinsel gücü ve isteği arttırıcı özelliği vardır. Bunun yanında iktidarsızlığa karşı etkili olduğunu söyleyen ve sürekli tüketilmesini öneren uzmanlar vardır. Sperm azlığına karşı çok etkili olduğu söylenmektedir. (kaynak : faydalarizararlari com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.