Ereksiyona İyi Gelen Yiyecekler
4 Mart 2017
Sertleşmeyi Sağlayan Besinler
4 Mart 2017

Sertleşmeyi Artıran Yiyecekler

Uzman Desteği Alın

Sertleşmeyi Artıran Yiyecekler

Sertleşmeyi artıran yiyecekler, ereksiyonu güçlendiren yiyecekler, cinsel gücü artıran yiyecekler. Sertleşmeyi artıran yiyecekler ve bitkiler hakkında.

Sertleşmeyi artıran yiyecekler ve bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Bu makalede yer alan bitkiler ve yiyecekler kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır.

Sertleşmeyi Artıran Yiyecekler Nelerdir ?

Tarçın : Hoş ve güzel kokusu ile tarçın, birçok sağlık sorununa iyi geldiği gibi sertleşme problemlerine de iyi gelmektedir. Erkeklerin kokulara verdiği tepkileri baz alınarak bir deney yapılmıştır. Erkeklerin cinsel organlarına ölçüm cihazı bağlanarak tarçın kokusu koklatıldığında, cinsel organlarına daha fazla miktarda kan akımının olduğu belirlenmiştir. Bundan dolayı da tarçının sertleşme problemine iyi geldiği düşünülmektedir. (kaynak:yemek mynet com)

Bakla : Özellikle de Parkinson hastalığının tedavisinde son derece etkili olan bakla, yüksek miktarda L-dopa adı verilen bir bileşen içermektedir. L-dopa adı verilen bu bileşen, aşırı miktarda alındığında, acı verici ereksiyon haline neden olabilirken. Yeterli ve uygun miktarlarda bakla tüketildiğinde ise, sertleşme sorununa iyi gelebilmektedir. (kaynak:yemek mynet com)

Kadife Fasulyesi : Kadife fasulyesi ya da kadife fasulyesi özünün afrodizyak özelliklerinin bulunduğu düşünülmektedir. Ayrıca kadife fasulyesi, tıpkı bakla gibi, L-dopa bileşeni içermektedir.

Hatta, kadife fasulyesinin L-dopa içeriği, baklanın içerdiği L-dopa miktarından çok daha fazladır. Bundan dolayı, kadife fasulyesi sertleşme sorunu için doğal bir şifa kaynağı olabilmektedir. (kaynak:yemek mynet com)

Zencefil : Bazı bilim insanlarının yaptığı çalışmalara göre, zencefil özünün sperm sayısını artırdığı ve hareketliliğini önemli ölçüde desteklediği tespit edilmiştir. Bundan dolayı da zencefil, sertleşme problemlerine iyi gelmekte ve giderilmesine yardımcı olmaktadır. (kaynak:yemek mynet com)

Kurt Kirazı : Yapılan bir araştırmaya göre, özellikle de 59 yaşından fazla olan erkeklerin. Günde 50 gram kadar kurt kirazı tüketmeleri halinde. Testesteron seviyelerinde yükselme meydana geldiği gözlenmiştir.

Hormon dengelerinin düzelmesi de, sertleşme probleminin iyileşmesine yardımcı olduğundan, kurt kirazı sertleşme probleminin giderilmesini sağlamaktadır. (kaynak:yemek mynet com)

Anason : Her ne kadar anason, östrojen hormonu içeren bileşenler içermesi ile bilinir. Uygun miktarlarda tüketilen anasonun sertleşme problemine iyi gelebileceği düşünülmektedir. (kaynak:yemek mynet com)

Yabani Ebegümeci : Efedrin adı verilen bir bileşen içeren ebegümecinin, içerdiği bu bileşen sayesinde, uyarıcı özelliklere sahiptir. Bundan dolayı da yabani ebegümecinin sertleşme problemine iyi gelebileceği düşünülmektedir. (kaynak:yemek mynet com)

Yulaf : Yabani yulaf ile beslenen damızlık erkek atların, daha canlı ve verimli olduğu kabul edilmektedir. Yulafın, aynı şekilde insanlar üzerinde de etkili olduğu düşünülmekte ve sertleşmeyi gidermeye yardımcı olduğu tahmin edilmektedir. (kaynak:yemek mynet com)

Bitkisel Yağlar : Aromaterapist uzmanları, birtakım yağlardan elde edilen karşımın sertleşme sorununa iyi geldiğini düşünmektedirler. Özellikle de, adaçayı, yasemin ve gül yağı gibi bitkisel yağ karışımlarının, sertleşmeye iyi gelebileceği tahmin edilmektedir. (kaynak:yemek mynet com)

Ereksiyona İyi Gelen Bitkiler

Pırasa Tohumu : Eskiden beri pırasa tohumlarından hazırlanan macunlar cinsel gücü arttırmak için kullanılırdı. (kaynak : saglikbilimi com)

Keçiboynuzu : Genel anlamda inanılmaz bir enerji deposudur. Cinsel gücü ve isteği arttırıcı özelliği vardır. Bunun yanında iktidarsızlığa karşı etkili olduğunu söyleyen ve sürekli tüketilmesini öneren uzmanlar vardır. Sperm azlığına karşı çok etkili olduğu söylenmektedir. (kaynak : faydalarizararlari com)

Çakşır : İçerisinde bulundurduğu etkili afrodizyak sayesinde cinsel gücü ve isteği arttırmaktadır. Bu nedenle cinsel isteksizlik şikayeti olanlar bu bitki sayesinde tedavi olabilir. (kaynak : bitkirehberi net)

Isırgan Tohumu : Vücudun direncini artırmada ve bedeni güçlendirmede de fayda sağlamaktadır. Isırgan tohumunun cinsel gücü artırıcı etkisi de bulunmaktadır. (kaynak : isirganotu gen tr)

Aspir : Kolesterolü ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. Aspir ayrıca, bağışıklık sistemini güçlendirir. (kaynak : tr mydearbody com)

Ginseng : Özellikle sporcular için fiziksel ve mental (zihinsel) dayanıklılığı artırır, enerji düzeylerini yükseltir, atletik performansı arttırır.Ginseng antioksidan bir bitkidir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.Ginsengin faydaları arasında kolesterol düşürücü özelliğini de saymak gerekir.Ginseng cinsel gücü arttırır. (kaynak : koreginsengi com)

Ginkgo Biloba : Kılcal damarların sağlığını koruyarak, kalp sağlığına dolaylı olarak faydalı olur. (kaynak : faydalarizararlari com)

Sertleşmeyi artıran yiyecekler ve bitkiler hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Sertleşmeyi artıran yiyecekler ve bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.