Sertleşmeye Kesin Çözüm
Sertleşmeme Sorununa Çözüm
2 Ocak 2017
Sertleşmeye Faydalı İlaçlar
Sertleşmeye Faydalı İlaçlar
2 Ocak 2017

Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar

sertlesmeme

sertlesmeme

Uzman Desteği Alın

Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar

Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar, sertleşmeye iyi gelen bitkiler, sertleşme sorunu tedavisi. Sertleşme soru hakkında aradığınız bütün cevaplar burada.

Sertleşmeye iyi gelen ilaçlar hakkında bilgi veren makale. Bu makalede ilaçlar isim olarak değil içeriklerindeki etken maddeler ile anlatılmaktadır. Bu makalede medikal ilaçlar anlatılmaktadır. Bitkisel ilaçlar hakkında bilgileri s,temizde yer alan diğer makalelerde bulabilirsiniz.

İktidarsızlık Tanısı

Başvuran hastalar, risk faktörleri, hastalıklar ve psikoseksüel açından dikkatlice sorgulanmalıdır. Uluslararası sertleşme bozukluğu değerlendirme formu gibi geçerliliği kanıtlanmış formlar kullanılmalıdır. Fizik muayene ile penil bozukluklar, prostatik hastalıklar, hipogonadizm (erkeklik hormonu eksikliği) bulguları, kalp-damar ve nörolojik durumları değerlendirilmelidir. Ardından açlık kan şekeri, kan lipid profili ve sabah kanında total testesteron tahlilleri yapılmalıdır. Yapıla biliyor ise yapılabiliyorsa total testosteron yerine serbest ya da bio-available testosteron tahlilleride yapılmalıdır.

İktidarsızlık Teşhisi için Gerekli Testler

Primer sertleşme bozukluğu olan, pelvik veya perineal (göbek altı bölgesi) travma hikayesi olan genç hastalar, penil deformitesi olanlar, ağır psikiyatrik. Ğsikolojik bozukluğu olanlar, ciddi endokrin (hormonal) bozukluğu olanlar, medikolegal (adli, adli-tıbbi) sebepler (penil protez implantasyonu. Ayrıca cinsel istismar) ve hasta veya eş talebi olanlarda özel tanı testleri yapılması önerilmektedir.

İktidarsızlık Medikal Tedavisi

Tedavide üç aşama vardır. Birinci aşama oral (ağızdan kullanılan) PDE5İ (Fosfodiesteraz 5 inhibitörleri) hapları veya vakum cihazları kullanımıdır. İkinci aşama penise ciltten intrakavernozal ilaç enjeksiyonu (aynı anda ağızdan ilaç kullanımı veya vakum cihazı ile kombine edilebilir) kullanımıdır. Bu iki basamak cerrahi dışı tedavi olarak kabul edilir.
Üçüncü aşama ise ilk iki tedaviden cevap alınmaması ve hastanın uygun olması durumunda uygulanan cerrahi tedavidir (penil protez takılması).

İktidarsızlık Medikal İlaçları Nasıl Kullanılır

İlk değerlendirme sonrası ilaç tedavisine karar verilen hastaya ilacı nasıl kullanacağı anlatılmalıdır. Önemli olan nokta ilaçlar alındıktan sonra etkili olabilmeleri için cinsel uyarı gerekliliğidir. 3 farklı ilaç seçeneğinden hastaların tercihine göre uzun etkili (tadalafil) ya da kısa etkili (sildenafil, vardenafil) ilaç tercih edilebilir.

İlaç tercihi cinsel aktivite sıklığına göre değişir. Ayrıca kronik hastalığı olan hasta gruplarında (diyabet, radikal prostatektomili hastalar gibi) günlük düzenli düşük doz PDE5İ kullanımı da önerilmektedir.

Medikal İlaçların Yan Etkileri

Bu ilaçların genel yan etkileri baş ağrısı, yüzde kızarma, baş dönmesi, dispepsi ve burun tıkanıklığıdır. Sildenafil ve vardenafil kullanımında gözde aşırı duyarlılık, tadalafil kullanımında ise myalji (kas ağrısı) ve sırt ağrısı görülebilir.

Medikal İlaçları Kimler Kullanmamalı

Klinik çalışmalar bu ilaçların kullanımı ile kalp krizi oranlarında belirgin bir artış göstermemiştir. Ancak ileri kalp yetmezliği olan ve dilaltı ilaçlar dediğimiz nitrat grubu ilaSertleşmeye İyi Gelen İlaçlarçları kullanan hastaların PDE5İ’lerini kullanmaması gerekir. Birlikte kullanımda ciddi hipotansiyon ve ani ölümler görülür. Eğer PDE5İ kullanan bir hasta kalp ağrısı (angina pektoris) geçiriyorsa diğer antianjinal ilaçları kullanmalı. Bunla birlikte sildenafil ve vardenafil için 24 saat, tadalafil için ise 48 saat geçtikten sonra bu ilaçları kullanabilir.

Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar hakkında bilgi amaçlı yazılmış makaleyi okudunuz. Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar hakkında yazılmış makale tanı ve tavisye amaçlı yazılmamıştır. Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar hakkında doğru bilgi almak için bir uzmana danışmanız gerekmektedir.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.